Ужичанке у акцији за своју болницу

Да друштвене мреже нису само место за фотографије и забаву, потврдила је недавно основана група "Ужичанке". За кратко време, успеле су да преко Фејсбука мотивишу суграђане у акцији за помоћ медицинарима и пацијентима ужичких здравствених установа.

Настала из идеје да повеже све Ужичанке, ма где да су, група је брзо кренула и хуманитарним путем „Ужичких хероина". За непуну седмицу прикупиле су више од 900 хиљада динара!

Јелени Караклајић администраторки групе „Ужичанке" јављају се хуманитарци са свих страна, помажу предлозима, финансијски, уплаћују  на њихов  девизни жиро рачун.

 Ана Гордић Радојчић,покретач акције, каже: "Поред новца прикупљено је и доста материјалних ствари, постељина, храна за раднике који су тренутно ангажовани у ковид одељењима,вода...много тога што је у овом тренутку потребно. Наш циљ је, пре свега, да помогнемо нашој ужичкој болници."

Уз техничку помоћ Црвеног крста, акције су свакодневне, а хумане Ужичанке су добром енергијом већ успеле да освоје град. Све више оних који се прикључују акцији, а сама група сада већ броји више од 5 и по хиљада чланова.

.

уторак, 24. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом