Омладинци Црвене звезде у пожаревачкој касарни

Омладинци Фудбалског клуба Црвена звезда данас су присуствовали провери знања војника након специјалистичких обука у Центру за обуку Копнене војске.

Након синоћне победе ФК Црвена звезда и уласка у групну фазу Лиге шампиона другу годину за редом, омладинци тог фудбалског клуба посетили су Центар за обуку Копнене војске у Пожаревцу.

"Тешка утакмица, али задовољни смо како је наш тим играо. Тиме је допринео пошто су они ушли у групну фазу, ушли смо и ми", каже Лазар Поповић омладинац ФК Црвена звезда. "Тако да ћемо имати привилегију да одмеримо снаге са већим клубовима."

У касарни "Генерал Павле Јуришић Штурм" обишли су спомен-собу, пробали војнички пасуљ и присуствовали провери знања  војника на служењу војног рока након специјалистичке обуке и професионалних војника након оспособљавања за додатне дужности.

"Да се не бавимо фудбалом, верујем да бисмо сигурно дошли. Јако је занимљиво. Видели смо обуку Копнене војске. Тенкове, пушке, пиштоље. Веома занимљиво. Омиљен би ми био тенк", рекао је Алекса Пулетић.

Дугорочна и добра сарадња са цивилним становништвом допринела је да Команда за развој Браничевске бригаде има одзив редовног састава већи од 90 одсто. Најбољи у целој земљи, како је истакао Никола Оташевић, заменик команданта Центра за обуку Копнене војске:

"Пријатељство са Црвеном звездом и осталим клубовима много нам значи као активност цивилно-војне сарадње кроз коју ми подижемо углед Војске код цивилног становништва, промовишемо војни позив и подижемо ниво физичких и спортских активности Војске Србије."

Ово је први пут да велики национални клуб долази у Центар за обуку Копнене војске, а пошто су омладинци истих година као и војници, још увек има времена да постану регрути.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 07. март 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом