Школе отвореног срца у Шапцу

Школску славу ученици шабачке Медицинске и Школе примењених уметности обележили су шести пут акцијом "Школе отвореног срца".

На платоу измђу школа ученицима, пролазницима и пецијалним гостима, малишанима из вртића, делили су пецива, воће, колаче, топле напитке. Да покажу хуманист и солидарност помогли су им донацијама "добре комшије" из оближњих пекара и продавница.

"Сврха ове манифестације је да будемо отворени према свима, тако и према најмлађима, гостима из вртића који су дошли ове године и надам се да им се свидело све што смо им припремили", каже Чедомир Божић, Медицинска школа "Др Андра Јовановић" Шабац.

"Поента је да се дружимо између школа осим тога и да помогнемо другим људима, сви су грађани могли да дођу и да се послуже", каже Сара Глигорић, Школа примењених уметности Шабац.

"Школе отвореног срца" организовали су Тим за хуманитарне активности и Ученички парламенти обе школе. Крофни, штрудли, бомбица, јабука, банана, сланог пецива било је довољно за све људе добре  воље.

Уз послужење, најмладји гости из вртића у непосредној близини школа,  највише су се допали балони и украси у облику срца.

rts.sabac@rts.rs
+381 15 353 269
 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом