Колекција порцеланских лутки једне Нишлијке

Салвете, значке, привесци - ситнице које скоро свако сакупља у детињству, обично завршавају у оставама и подрумима. Има и оних који се, са одрастањем, не одричу хобија. Нишлијка Слађана Филиповић сакупља порцеланске лутке које је, каже, подсећају на детињство.

Све је почело једном црно-белом фотографијом из раног детињства на којој је трогодишња Слађана са својом сестром и омиљеном лутком. Случајно, у једног радњи у Грчкој пронашла је пре неколико година једну сличну, додуше са порцеланским лицем, шакама и порцеланским ногама. Од те прве лутке до данас колекција порцеланских лепотица, нарасла је на тридесет.

И не само да их купује и добија, свакој лутки Слађана сашије нову хаљину, јер каже, тако им даје душу.

Уз шиваћу машину са којом се дружи од 11. године, и нешто материјала, тек за 4-5 сати лутка добије нову барокну хаљину.

По професији астролог, по опредељењу заљубељеник у необичан хоби који је подсећа на детињство, као и најдража лутка, висока готово пола метра.

rts.nis@rts.rs
+381 18 236 588

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом