Завршена Чивијада

У Шапцу је завршена 45. Чивијада. Фестивал смеха, хумора и сатире пратило је више хиљада људи, а атрактивна поворка улицама града ове године бројала је 35 карневалских трупа из 16 земаља.

Од сада Чивијашка држава, јединствена у свету, има нову Владу. Уместо досадашњег председника, Љубодрага Стојадиновића, Чивијаши су добили коалицију, тј. три коопредседника: Николу Шкорића, Димитрија Бањца и Дејана Ћирјаковића.

Популурани трио серијала "Државни посао" још се није договорио око ресора, али како Бањац није био на иногурацији, Шкорић и Ћирјакоћ рекоше да ће бити прекомпоновања са циљем да искључе трећег.

Бирачимасу обећали лагодан живот, инвестиције  и ширење чивијашког духа у остатак света.

"Укинућемо приватне фирме, то је рак-рана у нашој републици. Људи воле да раде у државним и када се једном запосле да ту остану доживотно, без отказа", каже Никола Шкорић, коопредседник Чивијашке републике.

Дејан Ћирјаковић, коопредседник Чивијашке Републике каже да ће одлив мозгова подржавати, јер наша деца свакако негде треба да се докажу.

"Тако ће се ослободити велики број радних места, а много је гладних уста", каже он.

Празна обећања нове Владе Чивијаши су поздравили бурним аплаузима, а кандидати су се и сами изненадили интересовањем за њихов програм. Ову 45. Чивијаду, која је до сада можда била и највећи спектакл на отвореном, пратило је више хиљада људи.

У пешачкој зони изведено је чивијашко коло, након чега је карневал прошао улицама града. Атрактивна поворка ове године бројала је 35 карневалских трупа из 16 земаља.

У Шабац су дошли и представници Федерације карневалских градова из Француске, Португалије и Холандије, како би проценили квалитет манифестације и услове боравка у граду који је потенцијални кандидат за домаћина светске конвенције карневалских градова 2016. године.

Французи су посебно интересовање показали за венецијанске маске које израђују шабачки параплегичари.

У оквиру 45. Чивијаде, одржан је и Дечији карневал, неколико веома посећених концерата, Шампитијада, утакмице између новинара и политичара и конобара и глумаца.

У Културном центру постављена је изложба фотографија "Старе шабачке кафане" коју је припремио хроничар, Драган Петровић.

rts.sabac@rts.rs
+381 15 353 269

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 27. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом