Читај ми!

Обичаји Срба у Северном Банату

Уз текстове историчара, етнолога, етномузиколога, у књизи је објављено и 229 народних и уметничких песама из Северног Баната, које је аутор сакупљао и бележио годинама, као и нотни записи песама који могу послужити за сценско извођење.

У просторијама АДЗНМ "Гусле" у Кикинди, у оквиру манифестације Етнокамп, промовисана је дванаеста књига публицисте Душана Дејанца "Обичаји Срба у северном Банату".

Аутор је на овом делу, које има више 420 страна, радио пуних осамнаест година. У књизи је сабрана грађа о обичајима записана у штампи, часописима, годишњацима и монографијама од 1846. године до данас.

Изузетну вредност публикације чини 229 народних и уметничких песама из овог дела Баната, које је аутор сакупљао и бележио годинама. Ту су и стручни текстови историчара, етнолога, етномузиколога, затим нотни записи песама, као и текстови који могу послужити за сценско извођење.

Књига "Обичаји Срба у северном Банату" изазвала је велико интересовање у стручној јавности а, по свему судећи, биће од велике помоћи и учитељима, васпитачима и кореографима у културно-уметничким друштвима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом