Читај ми!

Новa открића у Нишу

У кругу фабрике "Бенетон" откривена је велика ранохришћанска гробница са седам просторија. У Заводу за заштиту споменика кажу да без сагласности "Бенетона" о томе не могу да говоре. У Србији су до сада откривене само три такве гробнице.

Група археолога открила је, у кругу фабрике "Бенетон" у Нишу, ранохришћанску гробницу са седам просторија - две веће и пет акросолија, у којима су сахрањивани покојници.

У Заводу за заштиту споменика чекају сагласност компаније "Бенетон", како би могли да о новом открићу дају више података.

Колико је откриће значајно говори податак да су у Србији до сада откривене само три такве гробнице.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 21. новембар 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом