Читај ми!

Дробњаковићи спасли лане

Једно повређено лане пронашла је и прихватила породица Дробњаковић из пожешког села Пријановићи. Двомесечног Бибија, када се опорави, Дробњаковићи ће вратити у природно окружење.

Породица Дробњаковић из пожешког села Пријановићи, уз све домаће животиње гаји и једно двомесечно лане, Бибија. Пронашли су га повређеног у шуми, а када се опорави вратиће га у природно окружење.

Биби је за породичну славу постао најдража кућна обавеза откако га је пре два месеца Првослава-Слава Дробњаковић пронашла у каналу – тек рођеног, сићушног и повређеног.

"Било је тешко једно кило, кило и по, моја шака позамашна, само ногице доле вире. Хранили смо га, музли свако вече овце и давала му млеко да једе, а после и кравље. Свако јутро кад је гладан, он дигне дреку", прича Првослава.

Уз стручну помоћ ћерке ветеринара и њених колега, Дробњаковићи су успели да спасу напуштено младунце кошуте, које већ почиње да се навикава на траву и кукуруз, иако му је и даље као правој бамби беби млеко најдраже.

Кад још мало порасте Биби ће се вратити у свој свет, а за неколико година добиће рогове какве имају јелени лопатари, којима он припада.

Да су се у овом селу, и поред пруге и магистрале, те дивље животиње одомаћиле, сведочи и број одбачених рогова које мештани сваке године пронађу по шумама, као и чести сусрети са стадима јелена и кошута.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 21. новембар 2025.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом