Читај ми!

Чачанска опозиција за смену градоначелника

Опозиција у Чачку тражи смену градоначелника Велимира Станојевића. Захтев за сазивање седнице локалног парламента потписали су одборници из редова ДС-а, СПО-а, ЛДП-а, УРС-а, Групе грађана за Чачак и неколико некадашњих српских радикала којима су враћени мандати.

Група одборника Скупштине Града Чачка упутила је захтев да се сазове ванредна седница градског парламента с једном тачком дневног реда: разрешење градоначелника Велимира Станојевића и смена локалне власти која је, последњих 16 година, у рукама Нове Србије.

"Други разлог је да истерамо локални СПС на чистац, да видимо да ли су они филијала Нове Србије у Чачку или су реформисани СПС који подржава европски пут Србије", објашњава Дмитар Поповић из Демократске странке. "Трећи разлог је да заштитимо ових 38 одборника од притисака локалних моћника."

Захтев опозиције потписали су одборници из редова Демократске странке, Српског покрета обнове, Либерално-демократске партије, Уједињених региона Србије, ГГ "За Чачак" и неколико некадашњих одборника Српске радикалне странке којима су враћени мандати.

"Људи су дошли, потписали. Није реч ни о никаквим преварама", каже Бранко Лазовић, одборник Групе грађана "За Чачак". "Мислим да је дошао дефинитивно крај владавине Велимира Илића, ако не сада пре избора, онда за време избора."

Коалициони партнери Нове Србије истичу да одборници треба да обезбеде већину за изгласавање неповерења градоначелнику, јер се социјалисти неће прикључити захтеву чачанске опозиције.

"Нисмо конструктиван и добар коалициони партнер само на републичком нивоу", наглашава Вељко Неговановић, председник Градског одбора СПС-а. "Наш коалициони капацитет није висок само на републичком нивоу већ на свим нивоима власти у којима партиципира Социјалистичка партија Србије."

Градоначелник Чачка Велимир Станојевић каже да је реч о манипулацији одборницима, јер су, како тврди, неки од њих потписали само захтев за одржавање седнице, а не и за његову смену.

"И очигледно је да су потписи скупљени прошле недеље, а оно што ја дефинитивно знам, и што је тачно, да је тај захтев са дневним редом – дневни ред куцан синоћ у Демократској странци", каже Велимир Станојевић.

На захтев за разрешење градоначелника Чачка, који је потписало 38 од 75 одборника, стигао је одговор из Скупштине Града – да ће седница бити заказана у законском року, највероватније за 13. март.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом