петак, 03.02.2012, 15:10 -> 15:29
Сибирац на Чемерну
Неколико десетина села на рубним крајевима краљевачке општине и данас је завејано. Млади брачни пар Черемних који се из Сибира доселио на Чемерно у село Бресник код Краљева, се не жали, иако до пролећа неће моћи да сићу у град.
Анатолија Черемних и његову жену Олгу, који су недавно дошли из Сибира и започели нови живот у селу Бресница на Чемерну, ни хладна зима није спречила да уживају у лепотама природе овог краљевачког краја.
Њихове комшије међутим нису биле спремне за Сибирску зиму каже двадесетдвогодишњи Анатолиј до кога се могло само скајпом. Снежне наносе тешко пробијају и булдожери. Телефон је једини контак са светом.
Анатолиј каже да свима нешто треба- кафа, цигаре, лекови, нафта.
"Има ракије и дрва тако да нико још није пао морално. Спремни смо да прегурамо ову зиму без обзира на све. Мене и моју Олгу греје љубав. Уживамо у лепотама природе, и држимо главу горе без обзира на проблеме. Једино кад би се пут очистио да старији и болесни могу до лекара или да ветеринар обиђе штале", каже Анатолиј.
Ниске температуре, Анатолиј каже посебно козе тешко подносе. У његовом стаду неколико се већ смрзло и угинуло.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар