уторак, 27.10.2015, 08:30 -> 08:34
Извор: Танјуг
Препоруке због магле - одржавати одстојање и возити спорије
Ауто-мото савез Србије саветовао је возачима да због магле одржавају веће одстојање између возила и да спорије возе.
Магла је узрок успорене вожње, повећаног броја саобраћајних незгода и ланчаних удеса, наведено је у саопштењу АМСС-а.
Ујутро и пре подне местимично се очекује магла, а по котлинама њено дуже задржавање или ниска облачност.
Према најновијим подацима Управе граничне полиције, задржавања путничких возила на граничним прелазима нису дужа од 20 минута.
Од данас до 31. октобра од седам до 17 часова изводиће се радови на редовном одржавању на делу државног пута I-a реда број 1 (ауто-пут Е-75), од петље "Врбас" до петље "Нови Сад" (канал ДТД), смер ка Новом Саду.
Радови ће се изводити у претицајној саобраћајној траци и биће обезбеђени адекватном привременом саобраћајном сигнализацијом и опремом .
Према подацима Управе саобраћајне полиције, претходног дана на путевима у Србији евидентирана је 91 саобраћајна незгода у којима су 42 особе повређене, а једно лице је смртно страдало.
Истовремено, у Београду је забележено 46 саобраћајних незгода у којима је 15 особа повређено.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар