Читај ми!

Стање на путевима за 12. април

Брже до Црне Горе

Коловози суви, видљивост добра, саобраћај појачан због викенда. Брже до Црне Горе - крај реконструкције три тунела у Гостуну.

Временске прилике су повољне, тако да возачи могу рачунати на суве коловозе и добру видљивост, саопштио је јутрос Ауто мото савез Србије.

Као и обично петком, саобраћај је појачан, како на градским, тако и ван градских средина, с тим што се од поднева - још већи број возила очцекује на свим фреквентнијим правцима.

Нагле температурне промене условиле су учесталу појаву одрона, а дежурне службе ЈП "Путеви Србије" непрестано интервенишу на чишћењу и укљањању земље и камена са пута.

Возачима се саветује већа опрезност на путевима у планинским пределима, кроз клисуре и усеке, као и на улазу и при излазу из тунела.

Интензивно се ради и на санацији ударних рупа и других оштећења на коловозу, због чега је неопходно да возачи наиласком на деонице где су присутни путари, буду крајње опрезни.

На граничним прелазима задржавања путничких возила су око 30 минута.

Према подацима из Управе саобраћајне полиције, претходног дана на путевима у Србији евидентирано је 85 саобраћајних незгода, 59 лица је теже и лакше повређено, док су два лица погинула.

У Београду је забележено 60 незгода, у којима су 22 лица повређена.

До Црне Горе без чекања код тунела

Радови на реконструкцији и проширењу три тунела у Гостуну, на магистралном путу Београд - Црногорско приморје, на граници Србије и Црне Горе, завршавају се данас.

"Радови су почели пре две године и након санације и проширења тунела уследила је друга фаза у оквиру које су урађене галерије како би се додатно обезбедила сигурност учесника у саобраћају", рекао је агенцији Бета директор пријепољског погона ужичких "Путева" Сабахудин Козица.

Како је додао, завршетком асфалтирања у целини ће бити окончана та инвестиција и престаће сва ограничења и застоји у саобраћају на тој деоници магистрале.

Прва фаза радова, реконструкција три последња тунела на србијанском делу магистрале, коштала је око 90 милиона динара, док је за другу фазу утрошено додатних 25 милиона динара. Средства су обезбеђена из кредита Европске инвестиционе банке.

"На овој деоници магисталног пута остала су да се заврше још два километра трасе на којој је потребно да се уради проширење коловоза.

Реч је о деоници од граничног прелаза Гостун до тунела на којима се данас завршавају радови", рекао је Козица.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 02. март 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом