Читај ми!

Изгласано поверење грчкој влади

Грчки парламент изгласао, после оштре дебате, поверење влади Јоргоса Папандреуа чиме је отворен пут за подршку програму штедње и новој транши кредита од 12 милијарди долара.

Парламент Грчке изгласао је поверење реконструисаној влади премијера Јоргоса Папандреуа, коју у наредним данима очекује да обезбеди подршку за програм штедње.

Укупно 155 посланика подржало је владу, против је гласало њих 143, док су два посланика, у парламенту који има 300 места, била уздржана.

Гласању је претходила жучна дебата, а сви посланици гласали су у складу са партијском припадношћу, навео је АП.

"Уколико смо заплашени, уколико одбацимо ову шансу, онда ће нам историја врло строго судити", рекао је Папандреу у завршном позиву посланицима да изгласају поверење његовој влади.

Испред парламента, уочи гласања, окупило се неколико хиљада грађана, који су узвикивали "Лопови, лопови" и уперили зелене ласерске лампе према згради парламента и у очи полицајаца који су распоређени на Тргу Синтагма.

Нови министар финансија Грчке Евангелос Венизелос изјавио је јуче да ће парламент до краја јуна усвојити пакет оштрих мера штедње, што је услов да та земља, погођена дужничком кризом, добије нову траншу кредита од Европске уније и Међународног монетарног фонда.

Грчке власти су раније упозориле да ће се земља суочити са банкротом уколико јој у јулу не буде исплаћена транша вредна 12 милијарди евра.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. септембар 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом