Хапшење због Интернет педофилије

Одређен притвор Самиру Скелићу из Дервенте због Интернет педофилије. Приликом претреса његове куће пронађено два милиона фотографија и 7.000 видеоклипова дечије порнографије, што је највећа заплена у БиХ.

Самиру Скелићу из Дервенте одређен притвор до 9. маја због Интернет педофилије. Полиција је прошле седмице претресом куће Самира Скелића (46) пронашла два милиона фотографија и 7.000 видеоклипова дечије порнографије. Заплена толике количине порнографског материјала највећа је до сада у БиХ.

Како пише сарајевски Дневни аваз, полиција сумња да је Скелић био један од највећих Интернет-педофила у БиХ, високорангиран у иностраним порно-круговима, а радио је искључиво за иностране интернетске странице.

Припремао је и постављао садржаје дечије порнографије годинама. Шокиране комшије и рођаци тврде да је Скелић био миран и повучен, образован, паметан, ненасилан, често замишљен.

Реч је о ратном инвалиду Хрватског већа одбране (ХВО) којем је мина разнела обе ноге. Скелић је компјутерски стручњак, а говори енглески, немачки и арапски језик.

Део видео радова снимљен је на локалитетима Добоја и Дервенте, али нема информација о броју злоупотребљене деце. На снимцима су, углавном, девојчице.

У његовој личној торбици нађени су мобилни телефон, такође с порнографским снимцима деце, и неколико цртежа девојчица, које је радио сам.

У његовој кући пронађен је и кофер с одећом за петогодишње девојчице.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 21. јануар 2026.
-1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом