петак, 24.12.2010, 12:16 -> 12:50
Санадерова породица под надзором
Супрузи и кћерки бившег хрватског премијера Ива Санадера, одузети су пасоши и полиција надгледа њихово кретање. Медији извештавају да је, по налогу суда, полиција јуче почела да плени колекцију уметничких слика у власништву бившег премијера.
Хрватска полиција је одузела пасоше жени и кћерки бившег хрватског премијера Ива Санадера, рекла је њихова правна заступница Јасна Новак.
Полиција је прво забранила, а потом дозволила Санадеровој жени и кћерки да ноћас уђу у своју кућу у Загребу, али су припадници полиције и даље смештени близу куће и пазе на кретање око ње.
Ранију изјаву Новакове да је полиција запечатила кућу демантовали су из МУП-а, рекавши да полиција спроводи налог истражног судије и да је кућа под контролом.
"Супруга и кћерка бившег премијера могу улазити и излазити, али под надзором", рекао је новинарима портпарол МУП-а Крунослав Боровец.
Медији извештавају да је, по налогу суда, полиција јуче почела да плени колекцију уметничких слика у власништву бившег премијера.
Уметничке слике чија вредност, наводно, пет пута прелази износ од 1,5 милиона куна (око 200.000 евра), који је Санадер навео у имовинској картици, заплењене су у његовој кући у Сплиту, а онда у елитном пословном простору у Загребу.
Судски налог, који је полиција спроводила јуче на три Санадерове адресе, наставак је привремене блокаде имовине, док се не заврши кривични поступак који је против Санадера отворен у Загребу, а који се делом преселио и у Аустрију, због сумње да је прао новац преко аустријских банковних рачуна, где је на име Санадеровог таста Ива Шарића сачувано милион евра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар