понедељак, 04.10.2010, 21:52 -> 13:29
Еколошка катастрофа у Мађарској
Две особе су погинуле, три нестале, а више десетина је повређено када је дошло до изливања хемијског отпада између места Ајка и Девечер у Мађарској. У току је истрага о узроцима несреће.
Две особе су погинуле, три нестале, а више десетина је повређено у Мађарској, када је дошло до изливања хемијског отпада између места Ајка и Девечер, изјавио је министар унутрашњих послова Шандор Пинтер.
Око 700.000 кубних метара хемијског отпада излило се услед хаварије на резервоару у једној фабрици за прераду алуминијума у западној Мађарској, пренела је агенција МТИ.
Више од 60 људи је задобило повреде, од који је десетак животно угрожено. У току је истрага о узроцима несреће.
Портпарол Министарства за ванредне ситуације Ђерђи Бакош је казао да су ватрогасци упућени да избаве децу из локалне школе, пошто је друмски и железнички саобраћај у области онеспособљен.
Изливање отпада угрозило је око 400 кућа, односно једну трећину објеката у селу Девечер. Ватрогасне службе замолиле су локално становништво да напусти област и оно је у тракторима одвезено из кућа.
Служба за информације о железничком саобраћају је саопштила да возови између места Колонтар и Девечер, на линији Будимпешта - Секешфехервар - Сомбатељ не саобраћају и да путнике превозе аутобуси, навела је мађарска агенција.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар