субота, 22.11.2025, 19:33 -> 20:22
Извор: РТС
Снег оковао градове у региону – завејано Сарајево, забелели се и Сплит и Ријека
Снег који је данас забелео делове Хрватске створио је и велике проблеме. Бројни путеви су затворени, а за ријечки регион је упаљен црвени метеоаларм. У Сарајеву je саобраћајни колапс, у Кнежеву висина снежног покривача већа од пола метра.
Обилне снежне падавине паралисале су многе градове у региону. У Сарајеву је саобраћајни колапс, у Кнежеву висина снежног покривача већа од пола метра, а и Нови Град је под снегом.
Магистрални пут Источно Сарајево-Фоча током дана био је више часова у прекиду јер се више камиона препречило на путу пре Трнова.
Преко Романије, и поред интензивног снега, возила саобраћају без већих проблема.
Зимске службе у Бањалуци ангажоване су на чишћењу снега у вишим пределима града, где је најмање 20 центиметара снега. Без струје је више бањалучких села и насеља.
Федерални хидрометеоролошки завод и даље прогнозира снег и суснежицу у већем делу Босне и Херцеговине.
И Хрватска је под снегом, висина покривача у појединим местима, већа је од 30 центиметара, бројни аутомобили су завејани на путевима.
И код Сплита, Клиса и Ријеке је отежан саобраћај.
Снег пада и у Лици, Горском Котару, централној и северозападној Хрватској, Славонији и у Далматинској загори.
Коментари