недеља, 03.08.2025, 15:52 -> 16:06
Извор: РТС
Додик: Народ у Републици Српској да остане миран, нико не може да поништи његову вољу
Народ у Српској треба да остане миран и да се окупи око својих институција, истакао је председник Републике Српске Милорад Додик. Апелациони суд потврдио је првостепену пресуду Суда БиХ, којом је Додик осуђен на годину дана затвора и шест година забране политичког деловања.
Председник Републике Српске Милорад Додик је навео да "Република Српска има снаге да узврати политичким средствима".
"Ако то не урадимо, онда се над њу надвила велика опасност", навео је Додик на Иксу (бившем Твитеру) поводом другостепене пресуде коју му је изрекло Апелационо одељење Суда Босне и Херцеговине.
У ретроспективи протекле седмице, Додик је подсетио да је у Теслићу присуствовао изборној конференцији Градског одбора СНСД-а и да је охрабрен одлучношћу људи да препознају државотворну политику ове странке.
У првостепеном поступку, Суд БиХ изрекао је 26. фебруара казну Милораду Додику, осудивши га на годину дана затвора и шест година забране политичког деловања.
На ту одлуку жалбу су уложили и Додик и тужилаштво, али је веће Апелационог суда то одбило и тако потврдило првостепену пресуду.
Челници Републике Српске су сагласни да је пресуда удар на Српску, а не лично на председника Додика, понављајући да некима није стало да у БиХ влада мир и суживот конститутивних народа и ентитета.
Коментари