Ухапшени осумњичени за злочине над Србима

Два бивша хрватска војника приведена у Сиску због сумње да су 1991. године у том граду починили ратне злочине над српским цивилима.

Полиција из Сиска ухапсила је двојицу бивших хрватских војника, од којих је један задржан у притвору јер се сумњичи да је 1991. године у том граду починио ратне злочине над српским цивилима.

У Жупанијском суду у Сиску потврђено је привођење осумњиченог ветерана у истражни центар, а према писању медија ради се о Ивици М. из Новог Села код Сиска који је командовао специјалном полицијском јединицом на подручју Сиска и који је учествовао у одвођењу и убијању српских цивила из сисачке болнице.

Истражни судија је после испитивања осумњиченом одредио притвор у трајању од 48 часова, а даљњи поступак зависи од тога хоће ли Жупанијско тужилаштво против њега поднети предлог оптужнице.

Јуче је, због сумње у умешаност у ратни злочин над Србима у Сиску, приведен и Божо Т. из села Тополовац који је након криминалистичке обраде пуштен на слободу.

Процењује се да је током 1991. и 1992. године у Сиску побијено преко 100, а према неким проценама и преко 600 Срба, док је њихова имовина опљачкана.

Нико од лица за које се сумња да су починили убиства до сада није осуђен, иако су спроведене истраге, као и суђења на којима су оптужени ослобађани.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом