Читај ми!

Бивши командант ХВО убијен у центру Мостара, ухапшен осумњичени

Бивши командант Хрватског већа одбране (ХВО) у Мостару Марко Радић Мака убијен је вечерас у центру тог града из ватреног оружја, а осумњичени за убиство је ухапшен.

На Марка Радића пуцано је недалеко од зграде где је живео, око 19 часова, у близини седишта полиције Херцеговачко-неретванске жупаније.

Мостарска полиција је потврдила да је Радић преминуо на лицу места. На место догађаја је стигла и Хитна помоћ, али су лекари само могли да констатују смрт.

Полиција је осумњиченог J. Ц. ухапсила у Сплитској улици у близини градске пијаце, након што је примећен у аутомобилу, преноси портал Бљесак инфо.

У потрагу за осумњиченим за убиство било је укључено више полицијских екипа укључујући и Специјалну полицију МУП-а Херцеговачко-неретванске жупаније.

Убијени Марко Радић Мака је на Суду Босне и Херцеговине био осуђен за ратне злочине на 27 година затвора, а Жупанијски суд у Загребу преиначио је ту пресуду на 12,5 година затвора јер је одбацио квалификације удруженог злочиначког подухвата.

Радића је Суд БиХ правоснажно осудио и за ратне злочине над Бошњацима на подручју Мостара наводећи да је био део удруженог злочиначког подухвата.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом