понедељак, 26.08.2019, 13:56 -> 14:16
Извор: РТС, index.hr
Аустријски туристи претучени на Пакленим отоцима
Чланови обезбеђења ноћног клуба на хварским Пакленим отоцима брутално су напали групу аустријских туриста и једну хрватску држављанку.
Напад се догодио у кубу "Карпе дием бич" у ноћи између петка и суботе, преноси портал Индекс.
Портал напомиње да је то нови у низу напада на стране туристе који су све учесталији овог лета.
Аустријски држављанин Ф. У. (34) налазио се у друштву пријатељице из Хрватске која студира у Бечу, пријатеља П. С. (31) и његових сестара близнакиња (26).
Они су после провода у граду Хвару отишли у ноћни клуб на оближње острвце Мартинковац.
На улазу им је девојка која је радила на вратима рекла да нешто касније могу бесплатно да уђу, па су одлучили да се окупају и потом врате пред клуб.
Уместо бесплатног улаза, чекале су их мушке особе које су им рекле да улаз за њих петоро кошта 150 куна (20,3 евра).
Они су на енглеском језику рекли како то није у реду јер им је претходно речено да ће након 3.30 улаз бити слободан, али су кренули да спреме новац, али им је чалн обезбеђења рекао да је улаз сада 200 куна (27 евра).
Уместо бесплатног улаза виша цена и ударци
Група је одлучила да не уђе у клуб, а П. С. им је на одласку добацио на енглеском језику да су корумпирани. Потом је један од нападача кренуо за њима и прво напао П. С. Ударио га је у лице, а потом су му се придружили и други члaнови обезбеђења који су га окружили и почели тући.
Каже да су га три пута бацили на под и ударали.
Његов пријатељ Ф. У. и девојке су молили да га пусте па су девојке одгурнули, а Ф. У. такође су напали и бацили на под.
Туристи наводе да је све трајало нешто мање од пет минута. Након тога, потрчали су према бродићу за Хвар, у којем се налазило неких двадесетак људи, а један од нападача је кренуо за њима.
Успео је да се попне на брод, али су остали путници успели виком да га отерају.
По доласку на Хвар одведени су у полицијску станицу, а потом у амбуланту где им је речено да морају у Сплит на снимање.
Из медицинске документације види се да је Ф. У. сломњен нос и да има повреде главе, док је П. С. претрпео контузију грудног коша и повреду очних капака.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 12
Пошаљи коментар