четвртак, 25.07.2019, 09:12 -> 12:18
Извор: CdM
Случај "Јадран", потрага за шверцерима кокаина
Интерполова црвена потерница расписана је за Никшићанином Дејаном Ровчанином кога Специјално тужилаштво терети да је био један од организатора покушаја шверца 60 килограма кокаина војним бродом "Јадран", сазнаје "Побједа".
Као један од вођа криминалне групе означен је и држављанин Србије Владимир Рачић, који је недоступан црногорским властима, пренсои ЦдМ.
Специјални полицијски тим, у сарадњи са Специјалним државним тужилаштвом, спречили слање кокаина вредног више милиона евра и 19. априла ухапсили део организоване криминалне групе.
На списку осумњичених нашли су се подофицир Војске Црне Горе Душко Раденовић, Тивчанин Радомир Остојић и старији водник Милош Кулић који је одлучио да истражитељима исприча своја сазнања и коме је након тога додељен статус сведока сарадника.
Прикупљени докази разоткривају да су Ровчанин и Рачић током 2018. године на територији Црне Горе и других држава организовали криминалну организацију и да су лично и преко других припадника врбовали више особа које су прихватиле чланство ради стицања незаконите добити и моћи.
Како се сумња, задаци Рачића и Ровчанина били су да дају упутства и наредбе сарадницима, извршавају кривична дела, врбују чланове, обезбеђују возила за извршење кривичних дела и набављају криптоване мобилне телефоне, дрогу, оружје и муницију.
Према наводима из истраге, подофицир Раденовић и водник Кулић били су задужени за преузимање 56 пакета са 60 килограма кокаина. Пошиљку са дрогом су, како се основано сумња, преузели два дана пре хапшења и исте вечери утоварили на брод "Јадран".
Они су 17. априла по налогу Рачића из возила, које је било паркирано испред једног локала у Тивту, преузели пет ранаца у којима се налазила дрога и већа количина ватреног оружја, а затим су товар сместили у други аутомобил, власништво Раденовићеве бивше супруге.
Следећи криминални план, осумњичени Раденовић и Кулић су тим возилом дошли до школског брода Јадран на коме су службовали као војна лица. Раденовић је три ранца са кокаином спаковао у две војне торбе које је потом унео на "Јадран".
Ранце са дрогом Раденовић је, како се сумња, сместио у спаваоницу брода испод свог кревета и у једном од војничких ормарића, а након тога поново је отишао до возила одакле је узео још два ранца са кокаином и сакрио их у војничке ормариће заједно са два пиштоља избрисаних серијских бројева и 52 комада муниције.
Према налогу Рачића, Раденовић је ову дрогу требало да преда за сада неидентификованим члановима ове организације у Турској, након што би једрењак упловио у луку Истанбул, а чланови организције у Турској требало је да преузму кокаин и плате истом количином хероина који је Раденовић требало на исти начин да врати у Црну Гору.
Дејан Ровчанин и Владимир Рачић имају досије и осуђивани су због шверца дроге. Рачић важи за једног од најближих сарадника Дарка Шарића, којег су српске власти осудиле на 15 година затвора због шверца кокаина, наводи ЦдМ.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар