"Јужни ток" и кроз Словенију

Гаспром у Словенији проучава техничке аспекте градње гасовода "Јужни ток". Стручна јавност пита због чега Словенија даје Русима податке кад није потписан међудржавни споразум.

Руска компанија Гаспром, почела је овог месеца у Словенији да проучава техничке аспекте градње гасовода "Јужни ток".

Гасовод "Јужни ток" би требало да на путу од Каспијског базена, преко Бугарске, Србије, Мађарске, Аустрије и Италије, једним краком прође и кроз Словенију.

Према подацима, које објављује лист Дневник, Руси проучавају трасу будућег гасовода у свим споменутим државама, у Словенији такође, а студију о томе ради италијанско предузеће Саипем.

Гасовод би требало да буде завршен до 2011. године.

Податке за Словенију Гаспрому припрема словеначка фирма Геоплин, а у Словенији се стручна јавност пита због чега Словенија даје Русима податке кад између држава о томе није потписан међудржавни споразум.

Директор Геоплина Алојз Стана с тим у вези наглашава да "техничка студија значи да се само сагледавају могућности сарадње, пре свега у оквиру постојећег гасоводног система, а и иначе размењујемо претежно јавно доступне податке".

Директор Геоплина је још нагласио да то не значи да ће његово предузеће у свему и учествовати, али "очекујемо да ће студија показати како у том пројекту ићи даље".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом