уторак, 20.11.2018, 11:01 -> 11:18
Извор: Танјуг, РТРС
Вишковић нови мандатар Владе Републике Српске
Радован Вишковић нови је мандатар Владе Републике Српске, саопштила је председница Српске Жељка Цвијановић, преноси РТРС. Почаствован сам на избору, рекао је Вишковић.
"Дошло је време да формирамо Владу. Обављен је читав низ консултација, с обзиром да знамо ставове наших колаиционих партнера", изјавила је Жељка Цвијановић и додала да мисли да ће Вишковић врло брзо саставити нову Владе Српске, преноси РТРС.
Она је додала да очекујем од нове Владе да настави са позитивним трендовима оствареним у претходном периоду.
"Господину Вишковићу се стављам на располагање за сваку врсту помоћи и раду и са жељом да настави пројекте и послове које смо започели", рекла је Цвијановић.
Вишковић се захвалио Цвијановићевој на поверењу.
"Почаствован сам на избору мандатара за састав нове Владе. Као одговоран човек свестан сам да то није само привилегија, већ је и обавеза и од мене се очекује да одрадим све оно што је влада Жељке Цвијановић започела", рекао је Вишковић и изразио наду да нова Владе неће бити "опструисана и онемогућена да ради у највећем капацитету".
Вишковић је рођен 1. фебруара 1964. године у Милићима, а докторирао је техничке науке из области саобраћаја.
У три мандата био је посланик у Народној скупштини Републике Српске и има и значајно искуство из привреде, где тренутно обавља дужност извршног секретара за саобраћај у компанији "Боксит" Милићи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар