Због одрона затворена Јадранска магистрала, острва одсечена

У Хрватској је због одрона затворена Јадранска магистрала кроз места Мимице и Рускамен, јавља "Индекс" позивајући се на сведочење читаоца који је послао фотографију и снимак одрона. ХРТ наводи да је "невреме ноћас похарало Јадран".

Индекс наводи да су због лоших временских прилика тамошња острва још увек одсечена од остатка земље, пошто је у прекиду већина трајектних, бродских и катамаранских линија, а отказана и бродска линија из Дубровника за Бари у Италији.

Поплављене су улице у многим местима, а делови Далмације и Истре – били су без струје.

Према наводима ХРТ-a, у Шибенику је оштећено неколико аутомобила, срушено 26 стабала, а ватрогасци су интервенисали на девет места пожара насталих због варничења далековода.

Наводи се да је снажно невреме погодило јуче хрватско Приморје и Далмацију, а због сниженог притиска ваздуха дошло је до дизања нивоа мора у целом Јадрану.

Ова појава била је најизраженија на италијанској обали Јадранског мора – у Венецији, где се догодила најгора плима за последњих 40 година.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом