"Кочић у колективном сећању српског народа"

Служењем парастоса Петру Кочићу у Цркви Успенија Пресвете Богородице на Клисини, полагањем венаца на споменик палим борцима Војске Републике Српске у протеклом рату и музејском поставком "Кочићево огњиште", у Стричићима код Бањалуке, завршен је 53. "Кочићев збор".

Председник Републике Српске Милорад Додик наводи да су Кочићев живот, дело и реч трајно уписани у колективно сећање српског народа.

Подвлачи паралелу између Кочића и руског писца Захара Прилепина, коме је забрањен улазак у Босну и Херцеговину и наводи да су такву одлуку допустили српски представници на нивоу Федерације.

Овогодишњи добитник Кочићеве награде је књижевник Рајко Петров Ного. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом