Еди Рама гађан ципелом у парламенту Албаније

Бурна седница албанског парламента, на којој је биран државни тужилац, озбиљно је подигла тензије међу ривалским партијама у Албанији. Посланица Моника Кријемади гађала премијера Едија Раму ципелом. Током гласања вербални и физички дуели посланика власти и опозиције.

Посланица Покрета социјалиста за интеграције Моника Кријемади покушала је да погоди ципелом премијера Едија Раму, током бурне расправе која је претходила гласању за новог државног тужиоца Албаније, јављају медији у Тирани.

Раму је, кишобраном, заштитило обезбеђење, које је претходно у неколико наврата на сличан начин заштитило и председника парламента Илира Мету, кога су опозициони посланици гађали папирима.

Посланици опозиције су у скупштинској сали активирали и неколико димних бомби, а полиција се током седнице сукобила са демонстрантима испред зграде парламента у центру Тиране.

Арта Марку је изабрана за привременог државног тужиоца са 69 гласова владајуће Социјалистичке партије.

Два посланика су била против, два су се уздржала од гласања, а посланици опозиције су бојкотовали гласање.

"Ово је почетак народног устанка", рекао је лидер главне опозиционе Демократске партије Љуљзим Баша.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом