понедељак, 18.12.2017, 18:46 -> 18:50
Извор: Танјуг
Ухапшени кријумчари миграната у Бугарској
Полиција привела криминалну групу осумњичену за кријумчарење миграната из Ирака, Ирана и Сирије у Западну Европу из Турске, саопштило је бугарско тужилаштво.
Групу чине тројица Курда и четворица Бугара, који су оптужени за кријумчарење пошто су превозили мигранте из Турске у Србију и Румунију.
Тужиоци су саопштили да један члан банде још није ухапшен.
"Прикупљени докази указују да су крања дестинација миграната биле земље Западне Европе", рекао је портпарол канцеларија тужиоца за Ројтерс.
Он је навео да су неки мигранти дошли из других земаља, а не само из Ирака, Ирана и Сирије.
Мигранти су плаћали по 2.000 евра кријумчарима да дођу из Турске у Софију, навело је тужилаштво.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар