СДСМ: Иванов нема потребе да чека 10 дана

СДСМ сматра да председник Македоније Ђорђе Иванов нема потребе да чека истек рока од 10 дана за давање мандата за састав нове владе њиховом лидеру Зорану Заеву с обзиром на то да постоји хитна потреба свих да се отпочне спровођење програма.

Рок од 10 дана у којем Иванов треба да одлучи да ли ће мандат доделити Заеву почео је да тече од јуче, када је у Службеном гласнику званично објављена одлука о избору Таљата Џаферија, представника албанске партије ДУИ, за председника Сабора.

"Иванов нема потребе да чека 10 дана и неопходно је да коначно поступи у складу са Уставом и додели мандат за формирање владе лидеру СДСМ Зорану Заеву", саопштено је из те странке.

Социјалдемократе, наиме, сматрају да више нема препрека за давање мандата за формирање владе.

Сматрају да су досадашња образложења Иванова о недавању мандата Заеву била неразумна и да их парламентарна већина одбацила.

Подсећа се да је Заев поново потврдио да је спреман да још једном представи програм нове реформске владе, који подразумева јединство државе и опредељење да ради у складу са Уставом и евроатлантском перспективом земље.

"Грађани, општине, установе, предузећа, сви имају хитну потребу да се што пре покрене демократски процес, а то је могуће само уз брзо формирање нове владе", наводи се у саопштењу СДСМ.

Из те странке су позвали све институције и појединце да се, како наводе, у складу са својим надлежностима придруже у демократским процесима који доносе промене за све грађане Македоније.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом