СДС у Сребреници раскинуо српску коалицију

Председник сребреничког одбора СНСД-а Радомир Павловић тврди да пуца српско јединство у тој општини зато што се СДС удружио са тврдим крилом СДА Бакира Изетбеговића и жели поделе и сукобе. Истовремено, у Сребреници се наставља и сукоб унутар СДА.

Српске странке на власти у Сребреници поцепале су се због фотеља, преноси Танјуг. Јединство Срба у тој општини постигнуто је када су странке заједно подржале српског кандидата за начелника те општине Младена Грујичића, који је након дуже времена на том месту заменио Ћамила Дураковића, представника бошњачког народа.

Бањалучка РТРС наводи да ће, по свему судећи, опозициона СДС у РС ући у коалицију са СДА, након што је 11 од 21 одборника упутило захтев за ванредну седницу парламента на којој ће тражити смену председника и потпредседника Скупштине општине. То практично значи и формирање нове скупштинске већине, наводи РТРС.

"СДС руши српско јединство и улази у коалицију са председником Исламске заједнице и он јасно наставља политику из Сарајева рушења Републике Српске у Сребреници на најосетљивијој тачци у Српској", тврди Павловић.

С друге стране, у СДС-у кажу да је разлог формирања нове скупштинске већине чињеница да је СНСД задржао за себе све најважније позиције и да је прекршио раније договоре.

"Ми смо имали бесконачно иницијатива да се разреши ова политичка криза, која је озваничена. Нисмо имали праве саговорнике у политици СНСД-а", рекао је председник ОО СДС-а Сребреница Момчило Цвјетиновић.

Истовремено, у Сребреници се наставља и сукоб унутар СДА.

Досадашњи председник ОО Хамдија Фејзић прстом упире на страначког колегу Алију Табаковића, који, како тврди, чини све како би изазвао кризу у Сребреници.

"Иста та група око Алије Табаковића је осуђивала оне који су ушли у нормалну имплементацију изборних резултата, зашто се иде са Србима, зашто је изабран Србин за начелника. Намерно су изазвали ову кризу да би они испливали и да би они дошли до позиција", сматра Фејзић.

"Волео бих да каже шта је до сада било стабилно од формирања скупштинске већине. Да тренутно потписи не морају ништа да значе и да ли је послата и једна позитивна прича из Сребренице", каже Табаковић.

Ванредна седница СО Сребренице мора бити заказана у року од 15 дана. Међу првим тачкама су смене актуелног председника и потпредседника локалног парламента.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом