Отказана посета Могеринијеве Сарајеву због магле на аеродрому

Висока представница Европске уније за спољне послове и безбедносну политику Федерика Могерини одложила је посету БиХ због немогућности слетања њеног авиона на сарајевски аеродром због магле.

"Због временских услова јутрос у Сарајеву, висока представница ЕУ за спољне и безбедносне послове Федерика Могерини је нажалост морала да одложи посету. Висока представница се нада да ће што пре моћи да договори нову посету", саопштено је из Делегације Европске уније у БиХ.

Од јутрос због магле ниједан авион није слетео на аеродром, речено је Дневном авазу у информативној служби Међународног аеродрома Сарајево.

Могеринијева, која је синоћ боравила у Подгорици, данас је требало да се у Сарајеву састане са члановима Председништва БиХ Младеном Иванићем, Драганом Човићем и Бакиром Изетбеговићем.

Могеринијева је јуче боравила у Црној Гори, где се састала са представницима владе, политичких странака и парламента.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом