Ковач: Шпијунска афера "трећеразредна епизода сапунице"

Хрватска досад није добила никакво званично обавештење од српске стране о хапшењу хрватског држављанина под оптужбом за шпијунирање, рекао је хрватски министар спољних послова Миро Ковач.

Шеф хрватске дипломатије наводи да је прича о хапшењу шпијуна нека врста "циркуса Колорадо".

"Будући да је то пласирано у медије, а не нашој хрватској страни, испада да је то нека врста трећеразредне епизоде у овој сапуници која се нама у Хрватској сервира већ недељама", истакао је Ковач новинарима у Братислави, где учествује на неформалном састанку министара спољних послова ЕУ.

"Ми о томе званично не знамо ништа", напомиње Ковач.

Додаје да је тај став изнео српском министру спољних послова Ивици Дачићу, који у Братислави учествује на том скупу као шеф дипломатије земље кандидата.

Ковач каже да се са Дачићем "видео и синоћ и јутрос".

"Ја сам рекао исту ствар свом колеги Дачићу, да не желимо учествовати у некаквој јефтиној сапуници. Озбиљно ћемо радити. Ја се тако понашам, а то очекујемо и од колега у Србији", пренела је Хина изјаву Ковача.

Указује да до сада хрватска амбасада о хапшењу хрватског држављанина под оптужбом за шпијунирање није добила никакву информацију од Владе Србије, иако је, како тврди, на томе инсистирала.

"Ми смо од јуче по подне у сталном контакту с хрватским представништвом у Србији, покушали смо да сазнамо од релевантних српских државних тела о чему је реч", наводи Ковач.

Наглашава да је то за њега који, како каже, "жели радити озбиљан посао, а не бавити се оваким начином комуницирања преко медија", заиста неозбиљно и изразио уверење да ће се, како је рекао, "страсти у Србији смирити".

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом