Припадник Исламске државе из БиХ осуђен на годину дана затвора

Суд БиХ осудио је Мирела Карајића на једногодишњу казну затвора због тога што се прикључио Исламској држави и био њен активни припадник до средине прошле године, када су га ухапсиле турске власти.

Суд је прихватио споразум о признању кривице с Карајићем и прогласио га кривим јер је направио план, обезбедио новац и прикупио потребне информације с циљем придруживања страној паравојној формацији која делује ван територије БиХ.

Карајић је после тога одлучио да се придружи Исламској држави на подручју Сирије и Ирака, саопштио је Суд БиХ.

Суд БиХ је навео да је Карајић постао припадник терористичке паравојне формације "Девла исламија", односно припадник Исламске државе, чији је био активни припадник до средине прошле године, када су га ухапсиле турске власти.

Карајић је обавезан да плати судски паушал у износу од 50 евра, али је ослобођен плаћања осталих трошкова кривичног поступка.

Суд је продужио меру забране путовања Карајићу, али су му укинуте мере забране напуштања боравишта и обавезног повременог јављања државном органу.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом