Захарова: Црна Гора улази у НАТО, а нико не пита Црногорце

Портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила је да Москва жали због одбијања црногорских власти да распишу референдум о приступању Црне Горе у НАТО, преноси "Тас".

"Приступање НАТО-у је у пуном јеку, али нико не пита Црногорце за мишљење о томе", рекла је Захарова и додала да "Црногорци сами и даље инсистирају на референдуму".

Захарова је рекла и да ће Русија одговорити на нагомилавање НАТО наоружања.

"Уколико је њихов избор нагомилавање оружје и агресивна реторика, ми то нећемо оставити без одговора", рекла је Захарова, а пренео Тас.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом