Демонстранти обојили мост Слобода у Скопљу

Грађанска иницијатива "Протестујем" наставила је са одржавањем скупова у Скопљу, али и другим градовима Македоније, понављајући своје захтеве и тражећи смену председника Ђорђа Иванова и повлачење његове одлуке о аболицији одговорних у афери "Прислушкивање", као и одлагање избора заказаних за 5. јун.

Вечерас су демонстранти у оквиру своје Шарене револуције фарбом обојили мост Слобода у близини хотела "Холидеј ин", наводи македонска новинска агенција МИА.

Током дана протест је одржан испред Специјалног тужилаштва, у знак подршке раду ове институције, а затим се продужио испред Собрања одакле су се демонстранти упутили ка згради јавног сервиса МРТВ, преноси МИА.

Демонстранти су поручили да МРТВ треба да ради професионално, а не партијски.

Протести су поред Скопља организовани и у Кичеву, Кочанима, Струмици и Битољу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом