Суђење Орићу, сведочили бивши припадници војске РС

У Суду БиХ настављено је суђење ратном команданту Сребренице Насеру Орићу и Сабахудину Мухићу оптуженима за убиство три ратна заробљеника 1992. у селим око тог града у Републици Српској.

Сведочили су Бранислав Станојевић и Радивоје Остојић као бивши припадници Војске РС о нападу на село Залазје 12.07.1992.

Станојевић је, између осталог, рекао да је из куће у којој је био видео свог деду Миладина, Слободана Илића и Ивана Цвјетиновића како су бежали низ њиве те да је чуо да је неко командовао "Хватајте их живе, ето их вама у руке".

Према оптужници Орић се терети и за убиство Слободана Илића у селу Залазје.

То је био последњи пут да је овај сведок видео Слободана Илића, објавили су медији у БиХ.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом