четвртак, 24.03.2016, 11:15 -> 20:01
Извор: Бета
Ниједан пријављени долазак избеглица на грчка острва
У последња 24 часа није забележен ниједан долазак избеглица на грчка острва, што је први пут од ступања на снагу договора Европске уније и Турске о решавању мигрантске кризе.
Обустава прилива избеглица може се тумачити и лошим временским условима, јер су у среду дували јаки ветрови на Егејском мору, навеле су грчке власти.
Лидери ЕУ и турски премијер Ахмет Давутоглу постигли су у 18. марта споразум о заустављању прилива илегалне имиграције и разбијању кријумчарских мрежа имиграната, према којем ће сви илегални имигранти који дођу у Грчку из Турске бити враћени на турску територију.
Договор је ступио на снагу дан касније, 19. марта, у поноћ.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар