Аврамопулос: У Грчку ће стићи јошš 100.000 миграната

У Грчку ће вероватно стићи још 100.000 миграната до краја месеца, упозорио је комесар ЕУ за миграције Димитрис Аврамопулос, два дана уочи самита ЕУ-Турска од кога се очекује решење мигрантске кризе.

Аврамопулос је на конференцији у Атини указао да је потребно променити правила о азилу како би се ублажиле тензије, преноси АФП.

У Грчкој се већ налази више од 30.000 избеглица које су заробљене у тој земљи.

За неколико седмица ЕУ ће најавити ревизију правила о азилу како би се обезбедила праведнија дистрибуција терета и одговорности, рекао је Аврамопулос.

На самиту у понедељак у Бриселу се очекује да ће бити извршен притисак на Анкару да прими више економских миграната из Грчке и смањи прилив људи који долазе преко Егеја, наводи АФП.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом