четвртак, 03.03.2016, 09:00 -> 09:24
Извор: Танјуг
Ерјавец преживео гласање о неповерењу
Влада словеначког премијера преживела је рано јутрос гласање о неповерењу које је покренула опозиција, оптужујући председника владе за "саботажу и фијаско" арбитражног споразума с Хрватском и низ других грешака у спољној политици.
На крају парламентарне расправе, која је трајала 16 сати, за разрешење Карла Ерјавеца гласало је 20 посланика опозиције, док је 51 посланик владајуће коалиције био против.
Да би гласање о неповерењу било успешно, потребна су 46 гласа посланика.
Посланик демохришћанске Нове Словеније Матеј Тонин је током расправе рекао да је Ерјавец неодговорним изјавама довео до прекида арбитражног поступка и да је морао "одступити с тог места одмах након што су у јуну прошле године објављени тајни разговори тадашњег словеначког арбитра Јернеја Секолеца и службенице министарства Симоне Дреник".
Тонин је додао да он то није учинио него да је на њих покушао пребацити одгорност за "арбитражни фијаско", пренела је Хина.
Ерјавец је казао да је покретање гласања о неповерењу "политички памфлет без темеља", истичући да је радио у интересу Словеније.
Што се тиче арбитраже из које је Хрватска изашла, Ерјавец је казао да се нада да ће овог месеца бити донета одлука да се поступак наставља.
Осим за поступке у арбитражи, опозиција тврди да је Ерјавец одговоран и за коначни резултат спора о дуговима Љубљанске банке штедишама у Хрватској и БиХ који по пресуди Европског суда за људска права морају бити враћени.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар