субота, 30.01.2016, 10:37 -> 13:15
Извор: Танјуг
Нови бродолом у Егејском мору, страдале 33 избеглице
Најмање 33 избеглице, међу којима петоро деце, утопило се када је њихов брод потонуо у Егејском мору док су покушавали да стигну из Турске у Грчку, саопштила турска обалска стража.
Турска приватна новинска агенција Доган је јавила да је са брода спасено 75 особа, пренео је Ројтерс.
"Најмање 33 особе су настрадале и бојим се да би тај број могао да буде и већи", рекао је градоначелник Ајваџика Мехмет Унал Сахин за Си-Ен-Ен Турк њуз.
Како је један од преживелих изјавио француској новинској агенцији, најмање 20 особа се воде као нестале.
Избеглице су кренуле из провинције Чанакле, из Ајваџика највероватније према грчком острву Лезбос.
У Турској се налази 2,2 милиона избеглица из Сирије, а према подацима Организације за миграције Уједињених нација, више од милион избеглица стигло је у Европу морским путем.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар