понедељак, 04.01.2016, 10:14 -> 10:25
Извор: Tанјуг
ХДЗ и Мост данас о новој влади
Два месеца од избора челници ХДЗ-ове Домољубне коалиције и независне листе Мост настављају преговоре о састављању нове владе, али тачна сатница преговора није позната.
Председник ХДЗ-а Томислав Карамарко најавио је да ће Мосту представити њихову шему владе и предложити план реорганизације јавне управе.
Упозорио је и на потребу драстичног смањења броја државних агенција, завода, уреда и јавних установа, којих је сада више од 200.
Одлуку о министрима донеће мандатар Тихомир Орешковић, рекаоје Карамарко.
Карамарко је на свом Фејсбук профилу поручио да имају планове који могу подстаћи отварање великог броја радних места и бити замајац привредног опоравка земље.
"Почећемо их спроводити тако да нам осигурају и равномернији развитак Хрватске", навео је Карамарко.
Загреб, Сплит Осијек и Ријека требају бити центри који ће своју привредну моћ ширити око себе и због тога, каже Карамарко, ти пројекти имају велико политичко значење.
"Младим људима морамо у Хрватској осигурати послове, а исељеништву могућност повратка и квалитетног улагања", нагласио је председник ХДЗ-а.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар