Читај ми!

Додик: Сукоб две концепције у БиХ

Мислим да БиХ није могуће градити на принципима тоталног неповерења, рекао је Милорад Додик. Истиче да не треба олако узимати изјаве Реџепа Тајипа Ердогана о БиХ и подршци само муслиманима. Председник Републике Српске је подржао Израел у одбрани народа и територије.

Председник Републике Српске (РС) Милорад Додик рекао је вечерас за РТРС да се на нивоу БиХ не може одржати ниједан договор и да су за то одговорни бошњачки политичари, преноси Бета.

Да договор на нивоу БиХ није могућ потврђује, рекао је Додик, и то што није постављен директор Регулаторне агенције за комуникације (РАК) Срђан Рајчевић, иако је приликом формирања Савета министара БиХ договорено да директор РАК буде Србин, и за то је спроведена потребна процедура.

"Мислим да је БиХ није могуће градити на принципима тоталног неповерења. Настојања многих да у БиХ направе приступ у стилу да су проблем само политичари, говори о томе да се покушавају заменити тезе. Овде је сукоб концепција – једне централизоване и права које имамо на аутономију", рекао је Додик.

Говорећи за РТРС, председник РС је подржао Израел у одбрани народа и територије, а истакао да жели да тамошњи сукоб престане што пре и да не буде страдање ни Израелаца, ни Палестинаца.

Коментаришући то што се председавајући Председништва БиХ Бакир Изетбеговић, због израелског напада на Газу, није састао с амбасадором Израела за БиХ Давидом Коеном, Додик је рекао да је важнија Изетбеговићева порука да "очекује да ће муслимани једног дана толико ојачати да ће морати реаговати и Немачка и САД како треба".

"Можете ли мислити на којем смо ми месту, када они поручују таквим велесилама да морају да поштују то што муслимани мисле", рекао је Додик.

Додик је поновио да у РС не треба олако узимати изјаве премијера Турске Реџепа Тајипа Ердогана о БиХ и подршци само муслиманима.

Навео је и да су РС потребни поштени октобарски избори, а био је потребан и фер договор који је његова странка, СНСД, покушала да оствари са СДС-ом на нивоу БиХ, али то није успело.

"Сада сам помало тужан што то није успело", рекао је Додик и додао да би у том случају била "релаксирана ситуација у РС, а видимо шта се дешава у Федерацији БиХ".

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом