Медојевић: Нема коалиције са ДПС-ом

Представници три најјаче опозиционе партије у Црној Гори сагласили су се да је потребно заједничко деловање опозиције да би дошло до смене власти.

Лидери Покрета за промене (ПЗП) Небојша Медојевић, Социјалистичке народне партије Срђан Милић (СНП) и Српске листе (СЛ) Андрија Мандић сагласили су се у неформалном разговору да "нема коалиције" с владајућом Демократском партијом социјалиста (ДПС) и да "без промене режима нема промене система вредности у земљи".

Медојевић, који је и иницирао састанак, рекао је да су сви учесници разговора "спремни да личне односе ставе по страни и да покушају да демократски одговоре недемократском режиму у Црној Гори".

По његовим речима, удруживање не подразумева заједничку опозициону листу на предстојећим изборима.

Лидер Социјалистичке народне партије Срђан Милић подсетио је да страначка декларација тој партији не дозвољава коалицију са партијама из власти указујући да је за његову странку "много значајније да опозиција почне да се бави животним питањима грађана".

Портпарол Српске листе Добрило Дедеић оценио је да је важно што су и Милић и Медојевић "прихватили принцип да опозиција никада и нигде не сме сарађивати са ДПС-ом".

"ПЗП и СНП су прихватили постулат да промена система вредности може бити искључиво последица смене власти", навео је Дедеић.

За наредну седмицу је заказан састанак лидера ПЗП-а, СНП-а и СЛ-а са представницима осталих опозиционих партија.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом