Читај ми!

Бозанић против ћирилице у Вуковару

Кардинал Бозанић подржао ветеране у захтеву да Вуковар буде изузет из примене уставног закона и да у том граду у јавну употребу не буде уведена ћирилица.

Загребачки надбискуп кардинал Јосип Бозанић подржао је у Вуковару настојања ветеранских удружења да се тај град прогласи местом посебног пијетета и да се изузме из примене Уставног закона, којим је дефинисано увођење ћирилице у јавну употребу.

"У Вуковару нису на првом месту они који су разарали, него они који су чували и градили. Браниоци Вуковара данас уочавају да се посебност Вуковара жели да избрише", преноси Јутарњи лист поруку Бозанића са мисе из жупне цркве "Свети Филип и Јаков".

Посебност "вуковарске меморије" је, сматра, гаранција да се "једино на истини може градити заједништво и продубљивати односи међу људима који могу гарантовати бољу будућност".

"Све што уноси лаж штети овоме граду и Хрватској. Због тога треба јасно рећи да је питање једног писма сажетак многих других питања на која нису дати одговори", оценио је Бозанић, индиректно позвавши владу да одустане од увођења ћирилице у Вуковар.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 31. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом