Читај ми!

Лајчак одговара Медојевићу

Нападе лидера Покрета за промене Небојше Медојевића шеф словачке дипломатије и саветник ЕУ за Балкан Мирослав Лајчак доживљава као "део балканске политичке културе". Лајчак не сумња да Црна Гора има капацитета и демократског искуства да превазиђе постизборну ситуацију.

Шеф словачке дипломатије и саветник Европске уније за Балкан Мирослав Лајчак изјавио је да нападе лидера Покрета за промене и функционера опозиционог Демократског фронта Небојше Медојевића доживљава као део балканске политичке културе.

Шеф словачке дипломатије је рекао да се и до сада више пута суочавао са гласинама и оптужбама, али да не мари за овакве коментаре.

Медојевић је јуче изјавио да Еуропол треба да провери Лајчакове рачуне, као и сваког ко подржава мафијашки режим Мила Ђукановића.

Лајчак истиче да Медојевић није само њега оптужио, већ је оптужбе упутио на више адреса.

Оптужбе су уследиле након Лајчакове изјаве да су најаве опозиције да ће организовати протесте и њено деловање ван институција пограшан корак.

Лајчак ја рекао да не сумња да Црна Гора има капацитета и демократског искуства да превазиђе ситуацију насталу након председничких избора.

Шеф словачке дипломатије је, у изјави за подгоричке Дневне новине, истакао да влада и опозиција треба да покажу демократску зрелост, да омогуће надлежним институцијама да раде и, на крају, да прихвате одлуку коју ће оне донети.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 28. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом