уторак, 19.03.2013, 09:21 -> 19:45
Лекић: Ђукановић бестидно лаже
У историји Црне Горе није било тако бестидног саопштавања неистина као што их саопштава Мило Ђукановић, каже Миодраг Лекић. Сестра Душка Јовановића позива црногорског премијера да изнесе чињенице о убиству њеног брата.
Кандидат на изборима за председника Црне Горе Миодраг Лекић рекао је да премијер Мило Ђукановић "бестидно лаже" тврдећи да је иза убиства сувласника и уредника подгоричког листа Дан Душка Јовановића бивши председник Савезне Републике Југославије Војислав Коштуница.
"У историји Црне Горе није било тако бестидног саопштавања неистина као што их саопштава Мило Ђукановић", рекао је Лекић на предизборном скупу у Колашину, преноси Бета.
Оценио је да Ђукановић "у делиријуму и страху" износи неистине.
"Нико никада у Црној Гори није тако бестидно говорио лажи", рекао је Лекић.
Те оцене је на скупу подржао шеф изборног штаба Лекића, потпредседник Нове српске демократије Горан Даниловић. Ђукановић је, према његовим речима, "огрезао у охолости".
"Ђукановић је мали и недостојни тиранин кога историја неће ни памтити", сматра Даниловић.
На јучерашњој конференцији за новинаре, Ђукановић је рекао да Лекић зна ко је убио Душка Јовановића.
"Душка Јовановића је убио онај ко га је највише користио док је био жив. То је онај који је највише користио и Лекића у свим годинама његовог амбсадоровања. Он је био послодавац и Јовановића, и Лекића, и то је био исти онај који је носио политички кишобран за убиство Зорана Ђинђића и онај који је својом клеронационалистичком политиком онемогућавао Србији да стане на европски пут", рекао је Ђукановић.
Премијер је то рекао поводом ранијег Лекићевог питања, упућеног њему, да каже ко је убио сувласника подгоричког листа Дан.
Подгорички листови Вијести и Дан у данашњим издањима пишу да се Ђукановићева алузија односи на Коштуницу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 12
Пошаљи коментар