понедељак, 11.03.2013, 20:35 -> 21:02
Лукшић за заједничке пројекте са Албанијом
Потпредседник црногорске Владе Игор Лукшић предложио у Тирани регионални приступ фондовима Европске уније и међународним институцијама, оцењујући да заједнички наступ повећава шансе за реализацију великих инфраструктурних пројеката од значаја за регион.
Током разговора са албанским државним врхом, потпредседник црногорске владе Игор Лукшић предложио је заједнички наступ две државе на конкурсима за регионалне инфраструктурне пројекте које финансира ЕУ.
Лукшић је током сусрета с највишим државним званичницима Албаније oценио да је такав вид сарадње "нужност на овим просторима" и да би то био доказ "способности региона да интеграцију генерише сам", саопштено је из црногорске Владе.
Представници две владе потписали су споразуме у области образовања и заштите тајних података.
Лукшић се у Тирани састао с председником Албаније Бујаром Нишанијем, премијером Саљијем Беришом, председницом скупштине Јозефином Топали и министром спољних послова Едмондом Панаритијем.
У разговорима је указано на могућност јачања економске сарадње, посебно у области туризма и валоризације заједничких природних потенцијала.
Потпредседник црногорске владе отвориће сутра црногорско-албански пословни форум, чији је циљ повезивање две земље.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар