Читај ми!

РАТ У УКРАЈИНИ

Рат дроновима букти – рафинерија у Туапсеу у пламену, жестоки напади на Конотоп и Криви Рог

Рат у Украјини – 1.525. дан. Украјински дронови су поново напали рафинерију нафте у Туапсеу у руској Краснодарској Покрајини и Белгородску област. Русија је узвратила масовним ударима на Криви Рог, Конотоп, Херсонску и Запорошку област.

Рат дроновима букти – рафинерија у Туапсеу у пламену, жестоки напади на Конотоп и Криви Рог Рат дроновима букти – рафинерија у Туапсеу у пламену, жестоки напади на Конотоп и Криви Рог

Руска војска наставља интензивне нападе широм Украјине. У Сумској области погинуле су две особе, док је у Одеси повређено најмање 14, међу којима има и деце.

Истовремено, украјинске снаге узвраћају ударе на руску територију. Према саопштењу прес-службе Запорошке нуклеарне електране, у нападу украјинским дроном на транспортну радионицу електране погинуо је један запослени.

Кијев оптужује Москву да електрану користи у војне сврхе, док Међународна агенција за атомску енергију ИАЕА поручује да ће испитати околности инцидента.

Руске безбедносне службе саопштиле су да су спречиле напад на рафинерију у региону Коми и ликвидирале осумњичене украјинске агенте.

Немачки канцелар Фридрих Мерц изјавио је да би Украјина у будућем мировном споразуму са Русијом могла да остане без дела територије, повезујући такве уступке са перспективом приближавања Европској унији. Оценио је да брзо чланство Кијева није реално, ни 2027. ни 2028. године.

Истовремено, председник Украјине Володимир Зеленски предложио је продужење ратног стања и мобилизације за још 90 дана, до септембра 2026. године.

Русија је забранила улазак бројним званичницима ЕУ због подршке Украјини и санкција Москви. 

Председник Владимир Путин поручио је да су актуелне тешкоће пролазне и да је "Русија вечна", нагласивши јединство грађана и одговорност власти. Његов портпарол Дмитриј Песков изјавио је да Кремљ редовно обавештава јавност о разговорима Путина са америчким председником Доналдом Трампом, али без детаља о последњем контакту.

уторак, 28. април 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом