четвртак, 29.05.2025, 20:25 -> 20:35
Извор: Танјуг
Захарова открива ко иде у Истанбул на другу рунду преговора с Украјином
Састав руске делегације на другој рунди преговора у Истанбулу, заказаној за 2. јун, биће исти као и у првој рунди, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Први састанак делегација Москве и Кијева одржан је у Истанбулу 16. маја, а Русију су тада представљали помоћник председника Владимир Медински, заменик министра спољних послова Михаил Галузин, начелник Главне обавештајне управе Генералштаба Оружаних снага Русије Игор Костјуков и заменик министра одбране Александар Фомин.
"Иста руска делегација", рекла је Захарова у емисији "60 минута" на телевизијском каналу Русија-1.
Министар спољних послова Сергеј Лавров најавио је да ће се нова рунда преговора између Русије и Украјине одржати у понедељак, 2. јуна, у Истанбулу.
Москва ће том приликом, истакао је представити меморандум о будућем мировном споразуму, који обухвата све аспекте потребне за превазилажење основних узрока сукоба.
Коментари