среда, 14.09.2011, 17:40 -> 18:03
ДСС: Потребна политика јединства
Прави је тренутак да се у Скупштини Србије утврди политика националног јединства како би се заштитили угрожени државни интереси на Косову, у Војводини, Рашкој и југу Србије, рекао лидер ДСС-а Војислав Коштуница.
Председник Демократске странке Србије Војислав Коштуница изјавио је да је прави тренутак да Скупштина Србије утврди политику националог јединства у заштити уставног поретка и угрожених државних интереса на Косову, у Војводини, Рашкој и на југу Србије.
"Политика садашње власти и Косово и ЕУ доживела је слом и последњи је тренутак да Народна скупштина утврди државотворну политику заштите националних интереса. У супротном појавиће се нови низ услова ЕУ, који нарушавају виталне интересе Србије", навео је Коштуница.
Председник ДСС-а је додао да је у скупштини неопходно преиспитати улогу Еулекса и самим тим ЕУ, и одлучно затражити да се поново успостави улога УНМИК-а сагласно Резолуцији 1244.
Коштуница је навео да се Србија истовремено суочава са опасним изазовима на Косову, југу Србије, Војводини и Рашкој области, оцењујући све те притиске као покушај уцењивања Србије уочи одлуке о додељивању кандидатуре за приступање ЕУ.
"Пошто се власт држи погрешне политике да ЕУ нема алтернативу, у истом тренутку испливали су захтеви који угрожавају различите делове Србије и подривају државне и националне интересе земље", рекао је Коштуница.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар